Vereenvoudig jouw projecten met de Agile (Scrum) methodologie

Moe van complexe en eindeloze projecten? Wil je werken met een team dat jouw behoeften begrijpt en resultaten op tijd levert? Zoek dan niet verder! Bij Tinx zijn we gedreven en gepassioneerd in het opzetten van betrouwbare en uitdagende technische koppelingen tussen Microsoft Dynamics NAV/D365 Business Central en veel gebruikte e-commerce platformen zoals: Magento, Adobe Commerce, Shopware, WooCommerce, Shopify, Amazon, ChannelEngine, CloudSuite en MplusKASSA.

Om dit zo goed mogelijk te doen, hebben onze consultants ervaring en kennis in bovengenoemde e-commerce platformen, NAV/D365 Business Central en hun bijbehorende API’s. Maar dit is slechts 1 onderdeel van een succesvolle implementatie. Net zo belangrijk is het klantcontact, de planning en de garantie dat het project binnen de gestelde deadline opgeleverd wordt.

Vorig jaar heeft ons consultancyteam de overstap gemaakt naar een zelfsturend model. Dit betekent dat de Tinx consultants trajecten van A tot Z begeleiden volgens de Agile-methodologie (Scrum).

Belangrijkste Agile-voordelen:

  1. Flexibiliteit: Onze Tinx consultants zijn in staat om snel te reageren op veranderingen en prioriteiten aan te passen gedurende het project.
  2. Klantbetrokkenheid: Agile moedigt nauwe samenwerking aan tussen het team van Tinx consultants en jou als klant, zodat de uiteindelijke oplossing voldoet aan jouw verwachtingen en behoeften.
  3. Kwaliteit: Dankzij regelmatige feedback en cyclisch werken (sprints) kunnen we snel problemen aanpakken en verbeteringen doorvoeren. Dit resulteert in een hogere kwaliteit van het eindproduct.
  4. Transparantie: Agile zorgt voor een hoge mate van transparantie binnen het ons team en naar de belanghebbenden toe. Hierdoor heeft iedereen een duidelijk beeld van het werk en de verwachte resultaten.
  5. Betere communicatie: Agile bevordert regelmatige communicatie tussen de teamleden, wat leidt tot een beter begrip van de vereisten, verwachtingen en uitdagingen die we tegenkomen.
  6. Snellere time-to-market: Dankzij Agile kunnen we sneller werkende software opleveren. We voeren regelmatig releases uit, waardoor we de time-to-market aanzienlijk verkorten.
  7. Risicobeheer: Agile helpt bij het identificeren en verminderen van risico’s tijdens het ontwikkelproces. Door regelmatige inspectie en aanpassing zorgen we ervoor dat mogelijke risico’s goed beheerd worden.

Wanneer het benodigde papierwerk voor jouw project is getekend, gaan wij direct aan de slag. De levensduur van jouw project delen wij op in 4 fasen. Deze fasen zullen wij hieronder toelichten aan de hand van een voorbeeldproject uit de praktijk voor klant A.

Fase 1: Start 

Toegang tot de juiste systemen
We gaan als eerste aan de slag met het verkrijgen van de nodige toegangen tot de verschillende systemen. Hiervoor hebben we een aparte rol binnen Tinx opgezet: de Gatekeeper; deze rol kan elk lid van ons team uitvoeren.

In het geval van klant A hebben we toegang tot WordPress, Shopware en D365 Business Central. Gelijktijdig aan dit proces zijn onze interne IP-adressen gewhitelist voor hun systemen.

Tinx software downloaden en connectie opzetten
Klant A heeft vervolgens vanuit Microsoft AppSource de Tinx WooCommerce & Shopware Connectors gedownload en in D365 Business Central geïnstalleerd. Er is een testverbinding opgezet om te valideren of er een succesvolle API-connectie mogelijk is tussen de verschillende systemen.

Officieel inplannen van het project
Na succesvolle validatie is er intern akkoord gegeven om het project officieel in te plannen. Dit wordt bepaald in ons wekelijkse teamoverleg. De start van het project (kick-off) kan nu worden ingepland, waardoor de volgende fase kan starten!

Fase 2: Planning & implementatie 

Kick-off meeting en communicatie afspraken
Tijdens de kick-off meeting met klant A gaan wij de afgestemde scope documenten (in samenwerking met onze sales-afdeling) in detail doornemen. Omdat de go-live deadline vrij snel is, spreken we met de klant af om 2 keer in de week digitaal samen te komen om de voortgang van het project te bespreken en eventuele vragen te beantwoorden of zelf vragen te stellen.

Afhankelijk van de voorkeuren die de klant heeft zijn er verschillende vormen qua communicatie mogelijk. Wanneer we starten met implementeren, zorgen wij er altijd voor dat de klant minimaal 1 keer in de week een update van de status van het project ontvangt.

Meer functionaliteiten nodig tijdens het project
Tijdens de implementatie komen zowel de Tinx Consultant als de klant er achter dat er meer functionaliteiten nodig zijn die voor de gestelde deadline behaald moeten worden. Op basis van het voortschrijdende inzicht van klant A is het advies om meer uren aan te vragen voor de gevraagde functionaliteiten. Er wordt een inschatting en impact op het project gemaakt door de Tinx Consultant. Na akkoord van de klant wordt het project hervat inclusief de nieuwe vastgestelde functionaliteiten.

Uiteindelijk is het project 1 maand voor de deadline opgeleverd. Klant A ontvangt een demo van het opgeleverde project waarna de klant kan gaan starten met testen.

Fase 3: Testfase UAT (User Acceptance Testing) en livegang 

Klant A reserveert intern 2 weken om zelfstandig te testen. Met behulp van een set aan testtaken die wij hebben opgesteld kan de klant heel gemakkelijk zelfstandig testen. In deze tool is er de mogelijkheid om vragen te stellen en/of feedback te geven op de individuele taken.

Uit de testresultaten ontvangen wij de feedback van de klant en verwerken deze feedback binnen 1 week. Klant A geeft akkoord om met de huidige set-up live te gaan!

Op verzoek van de klant zetten wij in het weekend het project live zodat de impact op de bedrijfsprocessen voor met name de logistieke en financiële afdeling minimaal is.

Fase 4: Aftercare 

We starten met de aftercare. De consultant die aan het project heeft gewerkt, staat 2 weken stand-by na de livegang. Als er tijdens deze 2 weken zaken niet goed verlopen zijn, is de Tinx Consultant altijd beschikbaar om eventuele problemen of vragen met prioriteit te beantwoorden.

Als deze 2 weken rustig verlopen, wordt het project overgedragen aan onze support-afdeling. De support-afdeling helpt de klant verder met het beantwoorden van mogelijke vragen.

Ook interesse in 1 van onze oplossingen?

Of heb je vragen over onze projecten? Neem dan contact met ons op, we helpen je graag verder.

Of kijk bij de klantverhalen voor voorbeelden vanuit de praktijk!